FOTOGRAFIE Z KONCERTU OFF-ON TOUR 2011…..
aktualita, koncerty

FOTOGRAFIE Z KONCERTU OFF-ON TOUR 2011…..

Čtvrtou desítku koncertů z Kryštoff/on tour začala kapela v mladoboleslavském multikině Cinestar. Napsáno o koncertování jedné z nejpopulárnějších českých kapel už bylo mnoho. Komu se však přesto informace podařilo doposud míjet, pak ve zkratce… Stává se pravidlem, že skupina Kryštof na poměrně strohou českou scénu přináší nové nápady, nový proud energie. Často je tak průkopníkem v nových nápadech a vystoupeních, jež záhy následuje mnoho tuzemských interpretů.

[mk_blockquote style=“line-style“ text_size=“16″ align=“left“ width=“1/1″ el_position=“first last“]Prvním neobvyklým počinem bylo v roce 2007 akustické turné po jevištích českých divadel spojené s interaktivní komunikací s publikem. V roce následujícím, vzhledem k velkému zájmu, akustiky pokračovaly. Vyvrcholením pak byl pro mnohé nezapomenutelný Kryštof v Opeře, ze kterého zároveň během rekordně krátkého času vzniklo stejnojmenné album. V roce 2009 přišel Kryštof s nápadem turné po vysokoškolských aulách – tentokráte s písněmi v novém akustickém kabátě. Očividně kapela svým hlavám nedá zahálet a tak s rokem 2011 začalo další neobvyklé pojetí koncertní šňůry – zmiňované Kryštoff/on tour v sálech multikin.[/mk_blockquote]

Počet sedadel je omezený, což při oblíbenosti kapely nutně muselo znamenat rychlé vyprodání a následné přidávání nových a nových koncertů. Zatím se konečné číslo všech odjetých i budoucích koncertů v rámci tohoto turné blíží padesátce. Nejde však o „pouhé“ koncertování. Kapela má za sebou 16let aktivní činnosti, bylo tedy nasnadě využít nasbíraného obrazového materiálu a vytvořit dokument, který by zachytil zásadní okamžiky v životě tělesa. Podařilo se. Dokument je zajímavý, zábavný a upřímný. A jak je u Kryštofů zvykem, nezůstali pouze u filmu. Fanoušek si užije přidané hodnoty v podobě dokumentu prokládaného živým vystoupením. Obdiv si zaslouží bravurně zvládnuté načasování živého zpěvu do na plátně promítaných klipů, fotografií a vzpomínek. Z písní si přijde na své každý, v souladu s časosběrným dokumentem zaznívají songy vztahující se k tématu na plátně proto se divák dočká průřezu všemi alby kapely.

Kryštof si tak pro návštěvníky připravil dvouhodinovou lahůdku, která překvapí a baví. A pro fanoušky je to jistě „film“, který je nutné vidět. Kryštof čeří klidné české vody, nachází neotřelé nápady, má úspěchy a hraje mu to výborně. V těchto dnech ho čeká desítka koncertů v Praze a závěrečný koncert v rodné Ostravě.

text/foto: Jitka Maděrová

http://www.musicfoto.net/krystoffon-tour-v-mlade-boleslavi/

TOP