Novorozenecké newborn fotografování – 7 tipů pro dokonalou newborn fotografii
aktualita

Novorozenecké newborn fotografování – 7 tipů pro dokonalou newborn fotografii

CO ČEKÁ RODIČE PO PORODU?

Aneb 7 tipů pro dokonalou newborn fotografii

Pokud se s pojmem „newborn fotografie“ setkáváte poprvé, nevadí. Ve fotografickém světě se tento pojem stal běžným označením pro fotografování novorozenců. Jako každé fotografování, i tento druh má svá pravidla a doporučení. Tedy, pokud čekáte miminko, nebo se vám právě narodilo a ještě jste neměli čas fotografování promyslet a domluvit, zbystřete. Tento článek je přesně pro vás.

Největší specifikum newborn fotografování je v čase, kdy „je nutné” miminko vyfotit. Pro focení novorozených miminek platí pravidlo: čím dříve přijdete, tím lépe. Někdo velmi striktně vyžaduje, aby se fotografování uskutečnilo nejpozději do 14 dnů po narození miminka.

Proč? Má to svůj důvod. Jen takto malá miminka je možné fotografovat v klidu, bez plakání a při klidném spinkání. Starší miminka už tolik nespí, vrtí se, pláčou a vyžadují přítomnost jednoho z rodičů… a je poměrně těžké je na chvíli „na povel” uspat. Fotografie pak již nejsou „to pravé”…

V praxi je ale mnohdy složité těch prvních 14 dní života pro fotografování stihnout. Mohou přijít komplikace, delší pobyt v porodnici, nebo prostě jen nemáte „tu správnou náladu“… Z běžného života a mé fotografické praxe se navíc ukazuje, že i ty první dva týdny života nemusí být 100% zárukou, že vaše miminko bude po celou dobu fotografování spinkat. Proto nevěšte hlavu a zkuste se na fotografování objednat třeba i později.

Proč vlastně takové fotografování absolvovat? Co si budeme povídat, jde o zcela novou životní situaci, kdy se z ženy stala maminka a z muže otec. Nové role, nové emoce, nová etapa života. A toto období už se nikdy nevrátí, ani se nebude opakovat. Proto ho zkuste nezmeškat a naopak si fotografování užít a odnést si vzpomínku v podobě fotografií. Jak si tedy takové newborn focení užijete nejlépe? Co si připravit a jak se na něj nachystat?

7 TIPŮ PRO NEWBORN FOTOGRAFOVÁNÍ – ABY BYLO TO NEJ!
1) Vyberte si fotografa, ideálně pokud se domluvíte už v době svého těhotenství o přibližné době, kdy se má miminko narodit. Budu s vámi počítat (i přesto, že se může doba prodloužit nebo zkrátit) a po porodu se domlouváme na konkrétním termínu dle aktuální situace.
2) Na samotné fotografování přijďte komplet – tedy maminka, táta a samozřejmě miminko. Pokud máte nějakého mazlíčka (pes či kočka) a je to člen rodiny, pak můžete využít fotografování i s ním, v mém ateliéru to není problém.
3) Čas fotografování plánujte dle toho, jak už za těch pár dní své děťátko znáte a předpokládáte, že bude nejklidnější, po jídle apod… důležité je domluvit se s fotografem… ráda s vámi zkonzultuji možnosti.
4) Oblečení pro miminko volte spíše jednoduché, s jemnými vzory a nevýraznými barvami. Vezměte s sebou více variant.
5) Oblečení pro vás (rodiče) volte ve stejné barvě, bez nápisů a obrázků, vkusné, jednoduché. Pro tuto příležitost doporučuji romantické oblečení, krajky, volánky, šaty apod. Nebojte se bílé. A pokud se podaří sladit barevně s oblečením miminka, je to dokonalé!
6) Maminky, věnujte čas svému vzhledu  – upravte si vlasy, udělejte si make-up, buďte ženské. A miminku věnujte před fotografováním čas v rámci jeho jemné pleti – zkuste eliminovat suchou kůžičku na obličeji, rukách a nožičkách. Malé pupínky miminka se retušují jednoduše, se suchou kůží je to horší…
7) Na fotografování vezměte s sebou miminku i některé jeho věci, může to být i třeba pletená deka (je-li stylová), jeho přenosný koš apod (není nutností), určitě ale nezapomeňte na jeho první hračky (kousátko, plyšák apod). Tyto věci budou v jeho prvních měsících života a nic není víc, než po letech vzpomínat s fotografiemi na to, co „bylo opravdu naše“. Osobitost a opravdovost dělají fotografii.

V případě, že fotografování během prvních 14 dnů života vašeho miminka nestihneme, nevadí. Domluvíme se individuálně na termínu, který vám bude nejlépe vyhovovat…

Podívejte se na nabídku balíčků, na newborn fotografie a kontaktujte mne, abychom se domluvili na termínu. Termín se domlouvá předběžně, upravuje se dle konkrétního termínu porodu a dle vašich možností.

V ateliéru vás čeká příjemné teplé prostředí, kde se vy i vaše miminko, budete cítit příjemně.

Chcete raději fotit u vás doma? Není problém. Individuálně se domluvíme.

Napište mi. Těším se na vás .:-)

TOP