Předsvatební focení – proč ho využít?
aktualita, Svatba

Předsvatební focení – proč ho využít?

• Co je předsvatební focení?
Jak už sám název napovídá, předsvatební focení je fotografování dvojice, která se chystá na svou svatbu.  Fotografování není strojené, jste přirození, ve svém oblíbeném oblečení… jde vlastně o takové rande fotky. Ovšem s vybraným fotografem, který se vám bude věnovat na svatbě.

• Proč spředsvatební focení zažít?
Hlavním důvody jsou dva. První, že mnozí snoubenci nemají žádnou zkušenost s fotografováním. Málokdo je tak fotograficky ostřílený a chodí pravidelně k fotografovi. Nepočítejme selfíčka a rodinné fotografie. Tedy máte možnost zvyknout si nejen na práci fotografa, ale také na samotné fotografování. To je fajn, protože v den „D“ už nemusíte řešit nervozitu z fotografování. Stačí nervozita z obřadu a celého průběhu dne ;) Druhým důvodem je už zmiňovaný „vztah“ s fotografem a vaše seznámení s jeho prací  i foťákem :-)

• K čemu mi budou fotky z předsvatebního focení?
Dle toho, na jakém termínu se domluvíte na fotografování s fotografem, můžete fotky využít i na svatební oznámení či svatební tiskoviny (svatební noviny, které jsou v den svatby velmi populární apod…). Základem je ale, že budete mít skvělou vzpomínku „ještě než jste se vzali“, hezké fotky, krásné zážitky a zároveň (jak už bylo zmíněno) odpadne nervozita z fotografování v den svatby.

JM

• Kde se fotit?
Vždy záleží na výběru páru. Já mohu doporučit mnoho zajímavých a pro focení ideálních a klidných míst, pokud pár nepreferuje žádné místo. Může to být les, louka, hory, ale klidně i město… A nebo se můžeme „pohybovat kolem“ místa, kde bude probíhat vaše svatba.

• Jak se na předsvatební focení připravit?
Vlastně jde o tak přirozené fotografování, že není třeba velkých příprav. Skvělá je přirozenost. Ale: Možnost je také využít spojení, kdy nevěsta absolvuje zkoušku svatebního líčení a česání. Hned poté můžeme jít fotit… Budoucí nevěsta se už při předsvatebním focení bude cítit sebevědomě a uvolněně.

• Co si vzít na sebe?
Jak už bylo napsáno, ideální je oblečení, ve kterém se cítíte dobře a pohodlně. U žen je lepší něco „ženského“. Pár by měl být ideálně barevně sladěný, oblečení bez velkých nápisů a obrázků (zbytečně ruší fotografii a odvádí pozornost od děje a partnerů).

• Komu předsvatební focení nabízím?
Myšlenkou je, že si máte zvyknout na svého svatebního fotografa a užít si s ním ještě další čas, než přijde samotná svatba. Nabízím proto toto focení „mým svatebčanům“, se kterými máme domluvený termín svatebního fotografování. Termín PŘED svatebního focení pak ladíme společně – podle představ páru. Pokud NEJSTE „mými svatebčany“ není problém spolu absolvovat párové focení či rande fotky (ateliér, exteriér).

• Je svatební focení součástí mých svatebních fotobalíčků?
Já osobně svatební fotografování v balíčku nemám. Proč? Ještě stále se moji snoubenci dělí (v současné době rovnou polovinou) na páry, které předsvatební focení chtějí a které ne. Předsvatební focení však mám v nabídce pro své páry, se kterými mám již domluvené fotografování svatby – a to za výhodnou cenu i podmínek :-) Tedy, kdo chce, vybere si, kdo nechce, nemusí ho nutně absolvovat. To je velké plus – rozhodnout se podle svých představ a pocitů. A co si budeme povídat… pokud je u jiných fotografů součástí balíčku, je o to svatební fotografování i tak navýšené. U mě tedy máte navíc zcela jasno ;)

Máte zájem o focení? Přesvatební, svatební, párové…? Kontaktujte mne. Ráda se vám budu věnovat.

TOP