TIPY NA FOTOGRAFOVÁNÍ 1. NAROZENIN VAŠEHO DÍTĚTE aneb k oslavě prvního roku dítěte patří fotografování
aktualita

TIPY NA FOTOGRAFOVÁNÍ 1. NAROZENIN VAŠEHO DÍTĚTE aneb k oslavě prvního roku dítěte patří fotografování

Svatební, těhotenské fotografie, newborn… a dál? Čas neskutečně letí. A jen se miminko narodí, uběhne pár chvil a slaví první narozeniny. Během prvních 12 měsíců života udělá obrovské pokroky. A je až kouzelné, jak z ateliéru „odchází“ novorozeňátko se svými rodiči… a po roce se vrací malé úžasné stvoření, které už zcela jinak a komplexně vnímá svět. Tohle období si nenechte ujít a zvěčněte ho pro své děti. A i kdybyste si nenechali dělat fotografie na žádné jiné narozeniny (i když, tradice je to skvělá a po letech vývoje dítěte úžasná), první si ujít nenechte.

První narozeniny jsou něco extra… Vaše dítko to sice ještě nevnímá tak, jako bude o pár let později, ale jsou jedinečné. Proč? Oslava je to i pro rodiče, pro matku, která si vzpomene na porod, první pohled na své dítě, lásku, kterou pocítila… Je to zároveň oslava rodičovství. Jde o narozeniny, které jsou jediné, jedinečné, první a už nikdy se takto nebudou opakovat. Stejně, jako je to v prvních dnech miminka, kdy se fotí newborn a kdy je všechno zcela jinak, než po zbytek celého života, tak i první narozeniny jsou prostě JINÉ. Vnímám jejich jinou atmosféru. A vnímají to tak i šťastní rodiče.

Tuto atmosféru dní kolem narozenin je třeba zachytit. A i přesto, že už v podstatě každý fotografuje denně mobilními telefony, je připravené fotografování v ateliéru, případně venku, pokud je to v dobrou roční sezónu, zcela něco jiného. Už jen tím, že se na něj připravujete, chystáte, myslíte a těšíte se. To samo o sobě je slavnostní. A nemusí jít nutně o fotografování přesně v den narození.

Narozeninové fotografování může být dvojí.
1) Fotografa si můžete objednat na samotnou oslavu. Získáte tak profesionální dokumentární fotografie oslavy.

2) Druhá možnost je objednat si fotografování „o samotě“ (ateliér, příroda) v termínu kolem data narození. Jde o klidnější focení, kdy je více času a fotograf vám udělá více portrétů. Jak dítěte, tak společných. Tohoto fotografování se většinou účastní rodiče a oslavenec. Případně sourozenci. A někdy je rodina natolik semknutá, že s sebou vezme i prarodiče. Fotografie ale neopomeňte i vyvolat, nebo si (společně s dalšími fotkami z prvního roku dítěte) vytvořit fotoknihu. Není nic krásnějšího, než si připomínat životní okamžiky listováním ve fotkách!

TIPY, jak se připravit na fotografování prvních narozenin
1) Dítěti vezměte s sebou oblíbenou hračku, případně hračku, která ho uklidňuje (například hrací panenka, plyšák apod)
2) Na sebe zvolte neutrální barvy bez nápisů a zbytečných obrázků (jak pro dítě, tak pro sebe) a barevně se všichni slaďte
3) Vyberte si fotografa, jehož práce se vám líbí a jehož projev je vám sympatický. Fotografování pro vás má být příjemný zážitek!
4) Sdělte fotografovi svou představu (dobrý fotograf se sám zeptá a připraví v ateliéru scénu, prostředí „na míru“)

Nejen na první narozeniny, ale i na fotografování máte mít skvělé zážitky!

Chcete foto? :-) Podívejte se na fotogalerii. Kontaktujte mne.

TOP